

Moc zajímavé díky a nevěděl by někdo co je tohle za chrostíka.V žádném případě se nejedná o podfuk z mé pozice,je to nález staršího data ,už jsem ho zde fotil,je z Jizery,jsou v něm krystalky žlutého minerálu,kov je hliník.
Geologické stáří,za tuto informaci bych byl velice vděčný.Díky Krtekk8.
Obrázky:

S ohledem na to, že jde o lokality okolo Nového Jičína a Valmezu, půjde nejspíše o minerály tzv. Podbeskydských vyvřelin (pikrity, těšínity); může to být kalcit, dolomit, třeba by se našel i baryt, chalcedon, a poslední fotka je předpokládám krystal (drůzička krystalů) křemene. Ale více by se mohli vyjádřit jiní odborníci (mohu se mýlit), samotného by mně to zajímalo - jsou další nálezy?? Pro srovnání je třeba vygůglovat "Hončova hůrka" - což je asi nejznámější výskyt minerálů Podbeskydských vyvřelin.
S pozdravem, kpt.

Jasně, údajně každý kopeček mezi Novým Jičínem - Českým Těšínem může ukrývat poklady jako pověstná Hončova nebo Petřkovická hůrka. Sám jsem našel výskyt kontaktního rohovce, chalcedonu (bílého i zeleného), plasmy, krystalků křemene (až i křišťálu), a dokonce i achátky (ale nic moc) na lokalitě Starý Jičín - Heřmanice. Nádherné výskyty plazmy, chalcedonů, pruhovaných rohovců, křemene - křišťálu, kalcitů (bílých i sytě zelených), jsou na kopci (náhorní rovina) nad obcí Žilina (u Nového Jičína) - bohužel dnes pastviny.
Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.